menu
  1. Strona główna
  2. O nas
  3. Aktualności
  4. Briefing prasowy

briefing prasowy

W środę popołudniu Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg odbyła wizytę w Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej Gromada w Warszawie w ramach serii regionalnych spotkań z firmami, które otrzymały wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. Minister poruszyła także kwestie dodatkowych form wsparcia dla osób, które straciły pracę w wyniku kryzysu spowodowanego epidemią koronowirusa: dodatku solidarnościowego i bonu turystycznego.

Minister Marlena Malag z wizytą w Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej Gromada w Warszawie

80 mld zł dla przedsiębiorców z tarcz rządowych

Tarcza antykryzysowa i jej narzędzia to niemal 3,5 mld zł pomocy udzielonej firmom z województwa mazowieckiego, która pozwoliła na ochronę ponad 193 tys. miejsc pracy w regionie. W skali kraju wsparcie dla przedsiębiorstw wynosi łącznie ponad 24 mld zł.

Minister Marlena Maląg podczas spotkania, w którym uczestniczyli także Wiceminister Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy oraz prezes Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej Gromada Krzysztof Moczulski, podkreśliła, że od początku istnienia tarczy antykryzysowej priorytetem była ochrona miejsc pracy i zachowanie płynności funkcjonowania firm. - Dostarczyliśmy wszelkie narzędzia i środki, po to, by wsparcie dla firm trafiało jak najszybciej. Z takiego wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej skorzystał Hotel Gromada, któremu dziękuję za dzisiejszą gościnę – powiedziała minister.

Zaznaczyła również, że tylko dzięki wspólnym wysiłkom możliwe było nie tylko sprawne wprowadzenie rządowych tarcz, ale również szybkie uruchomienie środków na ochronę miejsc pracy. - Na dzień dzisiejszy to ponad 80 mld zł wsparcia z rządowych tarcz: finansowej, antykryzysowej i pomocowej – podała.

 

Pełna treść artykułu >>>

Link do filmu >>>

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w polityce cookies.

OK, zamknij